Kalendarz 2025 dla Miasta i Wsi
Kalendarz dla Miasta i Wsi na 2025 rok to popularna publikacja, w której Czytelnicy znajdą np: przejrzyste i rozbudowane kalendarium (godziny wschodów i zachodów słońca, księżyca, uroczystości i święta katolickie, wskazówki kalendarza biodynamicznego), praktyczne porady, ciekawostki oraz artykuły o różnorodnej tematyce.
Pierwszy dział uzupełniony został ciekawymi treściami, autorstwa specjalistów z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.
Rozdział drugi Nie samym chlebem składa się ze skłaniających do refleksji tekstów np: dotyczących naszego dziedzictwa kulturowego, a także przypomina ważne rocznice oraz postaci np: Jana Pawła II z okazji 105. rocznicy urodzin i 20. rocznicy śmierci oraz Stefana Żeromskiego z okazji 100. rocznicy śmierci pisarza. Czytelnicy mają też okazję zapoznać się z największą kapelą góralską w Polsce, czyli Małą Armią Janosika i twórczością malarza Krzysztofa Łozowskiego.
Rozdział trzeci Jesteśmy Kościołem opisuje wybrane zagadnienia z historii i teraźniejszości Kościoła w Polsce i na świecie. Nie brakuje tu także aktualnych tematów związanych z pomocą Kościoła dla potrzebujących np. w Ziemi Świętej czy Kenii.
Z kolei rozdział czwarty Co Ty na to? zawiera wiele interesujących artykułów o różnorodnej tematyce. Wiele miejsca w tegorocznym kalendarzu zajmują teksty przybliżające ważne wydarzenia z historii Polski, których rocznice przypadają w 2025 roku. W tej części kalendarza znajdują się także porady z różnych dziedzin, także kulinarne i zdrowotne.
W rozdziale piątym Przez żołądek do serca Czytelnicy znajdą np: inspirujące przepisy kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich, a także znakomite propozycje dań, inspirowanych polską kuchnią regionalną, tym razem śląską. Dowiedzą się także, jak mogła wyglądać uczta z okazji chrztu Mieszka I, a także poznają zalety zdrowotne wielu znakomitych polskich produktów żywnościowych.
Rozdział szósty W zdrowym ciele... został poświęcony poradom zdrowotnym. Dla Czytelników z pewnością interesujące będą porady na temat zdrowego żywienia. Znajdą tu także informacje o sposobach leczenia propagowanych przez św. Hildegardę z Bingen i wiele przydatnych rad, jak zachować zdrowie na długie lata.
Rozdział siódmy Człowiek, świat, przyroda to skarbnica wiedzy o polskich lasach, a rozdział ósmy Zachować bioróżnorodność zwraca uwagę na szeroko pojętą ochronę przyrody.
Przejrzysta, atrakcyjna i nowoczesna szata graficzna to dodatkowy atut naszego Kalendarza.Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.